Липовецька територіальна громада

Вінницька область, Вінницький район

13.02.2023 15:03

Що є підставою для внесення змін до рішення про місцевий бюджет

big-zavantazhennya.jpg

Halyna Khrushchak

Що є підставою для внесення змін до рішення про місцевий бюджет з метою використання вільного залишку коштів місцевого бюджету, що утворився на початок року: річний звіт, що затверджений місцевою радою, чи річний звіт, який складений та поданий місцевому фінансовому органу Казначейством?

📝Місцевий бюджет може затверджуватися з дефіцитом за загальним фондом у разі використання вільного залишку бюджетних коштів (шляхом внесення змін до рішення про місцевий бюджет за результатами річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період) (ст.72 Бюджетного кодексу України (далі – БКУ).

📝 Згідно із статтею 80 БКУ, звітність про виконання місцевих бюджетів визначається відповідно до вимог, встановлених щодо звітності про виконання Державного бюджету України у статтях 58-61 БКУ. При цьому відповідно до ст. 58 та 80 БКУ зведення, складання та подання звітності про виконання місцевих бюджетів здійснюються Казначейством України.

📝 Форми фінансової і бюджетної звітності та порядок їх заповнення встановлюються Міністерством фінансів України (частина 1 статті 58 Кодексу). Показник залишку коштів загального фонду місцевого бюджету містить форма річного звіт про виконання місцевих бюджетів (форма № 2кмб(мб)), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.01 2018 № 12.

📝 Відповідно до статті 14 БКУ, перевищення залишку коштів загального фонду бюджету над оборотним залишком бюджетних коштів на кінець бюджетного періоду становить вільний залишок бюджетних коштів, який використовується на здійснення витрат бюджету, згідно із рішенням про місцевий бюджет та/або змінами до нього.

📝 Повноваження місцевої ради стосовно річного звіту про виконання місцевого бюджету визначаються ч.4 ст.80 БКУ - річний звіт про виконання місцевого бюджету подається до відповідної місцевої ради виконавчим органом відповідної місцевої ради у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду. Перевірка річного звіту здійснюється комісією з питань бюджету відповідної місцевої ради, після чого відповідні місцеві ради затверджують річний звіт про виконання бюджету або приймають інше рішення з цього приводу.

📝 Ураховуючи норми частини п’ятнадцятої статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», порядок розгляду і аналізу річного звіту про виконання місцевого бюджету має визначатися регламентом ради.

🔶 Отже, внесення змін до рішення про місцевий бюджет у контексті статті 72 Кодексу здійснюється за результатами складеної та поданої Казначейством звітності, зокрема річного звіту про виконання місцевого бюджету за попередній бюджетний період.